Varaklı Mobilya

Bahçe Mobilyası

Yaz Mevisiminin Keyfini Bahçe Mobilyaları ile Çıkarın

Yazla beraber tatil yöreleri ve yazlık evlerimize geçtik. Tatil zamanı; bahçelerde, havuz başında, büyük balkon ve teraslarda kahvaltı sohbet keyfi yaşamak isteyenler için farklı tarz ve çeşitte bahçe mobilyası ürünleri bulabiliriz. Genelde ahşap mobilyalar bahçenin doğal görüntüsünü bozmadan dekore edilirler. Ahşap bahçe mobilyasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

bahce mobilyalariAhşap ıslandığında çürüyen, böcek ve mantarların arız olabildiği bir malzeme bu yüzden bahçe mobilyalarında kullanılan ahşabın bazı işlemlerden geçmiş olması uzun ömürlü olması açısından oldukça önemlidir. Daha ülkemizde pek yaygın olmasa da ağaç malzemeyi koruma amaçlı emprenye işlemleri yapılmaktadır. Emprenye; son halini almış mobilya parçalarının böcek, mantar gibi zararlılardan koruması, su itici özellik kazandırılarak boyutsal stabilizesini koruması için basınçlı kazanlar ile kimyasal maddeler ile işlem görmesidir.

Şık ve Doğal Ahşap Bahçe Mobilyası Modelleri

Bu kimyasal maddelerin zehirli olanları mobilyalarda kullanılmamaktadır. Bunlar daha çok demir yolu traversleri gibi insanların ulaşamadığı ve yüksek koruma gerektiren yerlerde kullanılmaktadır. Karışınıza çıkabilecek böle maddelerin mobilya emprenye işlemlerinde kullanımının yasak olduğunu bilmeniz içinizi rahatlatabilir. Doğal ahşabın sağlamlığı bu maddelerle beraber 5-10 kat artarak uzun yıllar sorunsuz hizmet edecektir. Ahşabın doğal güzelliklerini yaşamak, bahçelerde plastik yerine ahşap ürünler tercih ederek dekoratif açıdan oldukça şık mobilyalara sahip olabiliriz.

bahce mobilyasıBahçe mobilyalarında sağlamlık ve görsel güzelliğin önemli olduğu kadar konforlu olmasında bir o kadar önemlidir. Kaliteli süngerler ile ergonomik ölçüler ile rahatımızı da düşünen tasarımlar tercih edilmelidir. Uzun zaman geçirdiğimiz bahçe mobilyalarının bize rahatsızlık vermesi hiç hoş olmayacaktır. Salıncak seklindeki oturma grupları bahçeler için farklı ve rahat alternatifler olabilir. Ahşap çardaklar divan tarzı geniş oturma alanları oluşturulabilir.

Bahçe mobilyası modellerini ve çeşitlerini masko mobilya kentinde bulabilirsiniz. 600 mağazası ile İstanbul’un en büyük mobilya kenti olan maskoda bahçelerinize şıklık katacak modellere sahip olabilirsiniz. İstediğiniz ölçü renklerde emprenyeli sağlıklı ve sağlam mobilyalar için İstanbul’daki en önemli adres masko mobilya kentidir.

Benzer Konular

Uzmanından Bahçe Mobilyası Fikirleri

Uzmanından Bahçe Mobilyası Fikirleri

Bahçe mobilyaları, dış mekan mobilyası veya balkon ve teras mobilyası olarak da bildiğimiz, dış mekanlarda...

Varaklı Mobilya ve Dekorasyon fikirleri

Varaklı Mobilya ve Dekorasyon fikirleri

Dekorasyon tasarımları ve çizgileri günümüzde çok farklı noktalara ulaştı. Teknoloji ilerledi. İnsanlar her türlü malzemelere...

Klasik mobilyanın geleceği

Klasik mobilyanın geleceği

Klasik türde mobilyalardan hoşlananlara özel tasarımlarla mobilya ustalarından ve tasarımcılarından mükemmel ve eşsiz değerlerde tasarımlar...

2016 varaklı mobilya trendleri neler…

2016 varaklı mobilya trendleri neler…

Mobilya dünyası gün geçtikçe daha hızlı ve güvenli adımlarla gelişmektedir. Bu sektörde firmalar söz sahibi...

Eskitme Masa Modelleri

Eskitme Masa Modelleri

Evlerini dekore eden ev sahipleri genelde bir şekilde bir uyum yakalamak isterler. Bu bakımdan bir...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. bünyamin dedi ki:

  bahçe mobilyaları fiyatları çok pahalı yahu.

 2. ferhat dedi ki:

  bahçe dekorasyonu benim ilgi alanıma giriyor. bahçeyle uğraşmayı çok seviyorum önümüzdeki yaz bahçe mobilyalarını değiştirmeyi düşünüyorum şimdiden araştırmaya başladım.

 3. Mustafa C dedi ki:

  bahçe mobilyalarında klasik tarzlar çok tercih ediliyor. Masko mobilya kentinde çok farklı bahçe mobilyaları var.

 4. kamuran dedi ki:

  Çok güzel mobilya modelleri, bahçelerin havasını değiştiriyor resmen

Yorum Yazın

Copyright © 2013-2014 VarakliMobilya.Com
Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır.
İletişim - Sitemap

Yukarı Bahçe Mobilyası - Varaklı Mobilya - Varaklı Mobilya
You might also likeclose