Varaklı Mobilya

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

En hassas varlıklarımız olan bebeklerimizin odalarının dekorasyonunu özenle yapmak için hep çabalarız. Bebek odalarında anneler için gerekli mobilya parçalarından biri de emzirme koltuğu olmaktadır. Beşiğe yakın noktada konumlandırılan koltuklar anneler için büyük yarar sağlayacaktır. Pembe bebek odası dekorasyonu en popüler olanlarından biridir. Bebek odası mobilyalarının yerleşimi en titizlikle davranılması gereken yerleşimlerden biridir.

bebek odası dekor fikirleri

Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya özellikleri göz önüne alınarak yerleştirme yapılması gerekir. Hassas bünyeler için kullanılan her parke, mobilya, duvar boyalarının anti bakteriyel olması gerekmektedir. Bebeklerin dünyaya gelmesine yakın zamanlarda evde onlara da yer açarak sevecekleri, rahat edecekleri ortam hazırlamak her ebeveyn için çok zevkli bir iş olmaktadır. Küçük bebek odası dekorasyonu yapılırken oda büyüklüğü dikkate alınmalıdır. Bebek odaları hazırlanırken rahatlarının düşünülmesi onları aynı zamanda tehlikelerden de koruyacaktır.

bebek odası dekor modelleri

Estetik Bebek Odası Dekorasyonu

Emniyet ve rahatlık bir bebek odasında olması gereken en önemli iki özellik olmaktadır. Evde bebek odası olarak dizayn edilecek farklı alternatifler varsa anne ile babanın odasına yakın, misafir geldiğinde sesten rahatsız olmayacağı, güneş alan, salon ve oturma odasına uzak sakin ve sessiz bir oda tercih edilmelidir. Mavi bebek odası dekorasyonu da erkek bebekler için en çok tercih edilenler arasında. Aynı zamanda bebek odasını hazırlamaya başlamadan önce odanın büyüklüğü de göz önünde bulundurulmalıdır. Alınacak mobilyaların boyutları ve parça sayısı da oda büyüklüğüne göre belirlenmelidir.

bebek odası dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

 Bebek odalarının dekorasyonunda kullanılan eşyaların temizlenmesi kolay ve sağlıklı olması gerekir. Silinmesi kolay olan, kaydırmayan laminant parke yer döşemesinin kullanımı da bebek dekorasyonunda önem taşımaktadır. Bebeklerin yatak seçiminde ise ne sert ne de yumuşak yataklar tercih edilmesi gerekir. Bebek odasına konulacak oyuncakların çok tüylü olmaması da dekorasyon önerileri arasında verilebilir. İdeal bebek odası dekorasyonu nasıl olmalı diyenler için oda büyüklüğüne göre cevabını verebiliriz. Eğer oda müsait ise koltuk koymanız da gece bebek uyandığında emzirirken çok işe yarayacaktır. Mama yedirirken, emzirirken mendil, biberon koymak için koltuğun yanına konulacak sehpada faydalı olacaktır.

Benzer Konular

Oturma Odasında Art Dekor Örnekleri

Oturma Odasında Art Dekor Örnekleri

Oturma odası, kişiye günün tüm yorgunluğunu üzerinden atmak için gerekli sakinliği ve dinginliği barındıracak şekilde...

Uzmanından Bahçe Mobilyası Fikirleri

Uzmanından Bahçe Mobilyası Fikirleri

Bahçe mobilyaları, dış mekan mobilyası veya balkon ve teras mobilyası olarak da bildiğimiz, dış mekanlarda...

Evlerde Yaz Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Evlerde Yaz Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yaz mevsiminde günebakanlar gibi, evlerde yaza hazırlanırken gün ışığı alan yerlere bakar. Bu nedenle dekorasyonda...

Genç Erkek Odası Nasıl Olmalı

Genç Erkek Odası Nasıl Olmalı

Her genç, kendi zevkine göre tasarlanan bir odaya sahip olmak ister. Özgür ve kişisel olarak...

Yeni Sezonda Klasik Mobilya

Yeni Sezonda Klasik Mobilya

Ülkemiz oldukça köklü bir geçmişe sahip bir ulustan gelmektedir. Osmanlı saray kültürü ülkemizin her yerinde...

Yorum Yazın

Copyright © 2013-2014 VarakliMobilya.Com
Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır.
İletişim - Sitemap

Yukarı Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı? - Varaklı Mobilya - Varaklı Mobilya
You might also likeclose