Varaklı Mobilya

Evlerde Yaz Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yaz mevsiminde günebakanlar gibi, evlerde yaza hazırlanırken gün ışığı alan yerlere bakar. Bu nedenle dekorasyonda değişiklik yapılmak istendiğinde öncelikle ışık alan yerler tercih edilir.

Güneş ışığı alan mekanların daha aydınlık görülmesi söz konusu olurken, güneş ışığından etkilenmesi de oldukça ciddi bir sorunu ortaya çıkarır ki o da eşyaların renklerinin solmasıdır. Peki evlerde yaz dekorasyonu nasıl olmalı ve nasıl değişiklik yapılmalı merak ediyorsanız, fikirlerimiz size yol gösterecek.

Birçok farklı fikri hayata geçirerek doğru bir dekorasyon stilini ortaya çıkarabilirsiniz ve evinizi hafifletebilirsiniz.

yaz aylarında dekorasyon

Çiçeklerinize Bakın

Çiçeklerinizi her zaman pencerenin önünde kullanın. Özellikle yaz aylarında kullanılan ve uzun süre açık kalan sardunyalar renkli ve şık seçenekler olabilir.

Bahçeniz ya da balkonunuz olmasa bile pencerelerinizin önünde küçük çaplı bir bahçe yaratabilirsiniz. Rengarenk çiçeklerle süslenmiş olan pencereler size her zaman pozitif bir enerji verir. Bu nedenle evinizin renklerini çiçeklerinizden seçebilirsiniz.

Daha sonra da pastel renkleri tercih ederek bu renk cümbüşünü ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer evinizi boyamayı düşünüyorsanız daha canlı renkler tercih edebilirsiniz.

Bahçe ve Balkonları Elden Geçirin

Bahçe ve balkonların yenilenmesi için yararlanabileceğiniz birçok farklı seçenek bulabilirsiniz. Özellikle bu alanlarda zaman geçirmek isterseniz oturma alanları yaratabilirsiniz.

Her zaman ilk seçiminiz olacak akşam sefaları için tercih edeceğiniz oturma düzeniniz için uygun şartlarda organizasyon yapabilirsiniz. Bu organizasyon sürecinde ihtiyacınız olan dengeyi kurabilmeniz için, eşyalarınızı elden geçirebilirsiniz.

Eskimiş ya da kırılmış sandalyelerin yerine yenilerini alabilirsiniz ya da yaz için kullanılan mobilyalar satın alabilirsiniz.

yazın ev yerleşimi

Antrenizi Ferahlatın

Antrenizi de ferahlatarak fazla eşyalardan kurtulun. Özellikle kışlıkları kaldırarak daha hafif kıyafetlerle dolduracağınız bu alanda, kışlık ayakkabılarınızı da kaldırın.

Daha sonra yenilemek istediğiniz alanlardaki dekorasyon ürünlerini kullanın. Canlı renkler kullanarak girişlerinizi en iyi şekilde rahatlatabilirsiniz. Ayrıca zaman geçireceğiniz kullanım alanlarını değerlendirmek istediğinizde, koltuk yerine yer minderlerini tercih ederek renkli seçimler yapabilirsiniz.

Evinizi sıradan bir klasik stile mahkum etmek yerine, daha enerjik bir ev dekorasyonu yaz mevsiminin enerjisini hissetmenizi sağlayarak sizi mutlu edecektir.

2017 yaz ev dekoru

Benzer Konular

Oturma Odasında Art Dekor Örnekleri

Oturma Odasında Art Dekor Örnekleri

Oturma odası, kişiye günün tüm yorgunluğunu üzerinden atmak için gerekli sakinliği ve dinginliği barındıracak şekilde...

Uzmanından Bahçe Mobilyası Fikirleri

Uzmanından Bahçe Mobilyası Fikirleri

Bahçe mobilyaları, dış mekan mobilyası veya balkon ve teras mobilyası olarak da bildiğimiz, dış mekanlarda...

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

En hassas varlıklarımız olan bebeklerimizin odalarının dekorasyonunu özenle yapmak için hep çabalarız. Bebek odalarında anneler...

Genç Erkek Odası Nasıl Olmalı

Genç Erkek Odası Nasıl Olmalı

Her genç, kendi zevkine göre tasarlanan bir odaya sahip olmak ister. Özgür ve kişisel olarak...

Yeni Sezonda Klasik Mobilya

Yeni Sezonda Klasik Mobilya

Ülkemiz oldukça köklü bir geçmişe sahip bir ulustan gelmektedir. Osmanlı saray kültürü ülkemizin her yerinde...

Yorum Yazın

Copyright © 2013-2014 VarakliMobilya.Com
Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır.
İletişim - Sitemap

Yukarı Evlerde Yaz Dekorasyonu Nasıl Olmalı? - Varaklı Mobilya - Varaklı Mobilya
You might also likeclose