Varaklı Mobilya

Varaklı Mobilya ve Dekorasyon fikirleri

Dekorasyon tasarımları ve çizgileri günümüzde çok farklı noktalara ulaştı. Teknoloji ilerledi. İnsanlar her türlü malzemelere hemen ulaşmaktadırlar. Fakat günümüzde nostalji sektörü oluşturularak moda, ev tasarımları vb birçok alanda eskiye dönük olarak gerçekleştirilmiştir. Nostalji sektörü hayatımıza ilk önce müzikle girmiştir. Taş plaklar 45’likler müzik tarzları oluşturuldu. Ardından moda rüzgarları nostalji yönüne çevrildi. Kadınların saç tipleri ve şekilleri değişti. Elbise tasarımları nostaljiye dönüş yaptı.

miami vip yatak odası

miami vip yatak odası

Klasik mobilya ve son trendler

Devamında evlerimize girerek eski tarzda radyolar, telefonlar, masalar, dekoratif ürünler alanında nostalji tarzı oluşturuldu. Dekorasyonda nostalji rüzgarı her alan da insanlara eskileri hatırlatmaya başladı. Bunun en yaygın olarak kullanılan tipi de Varaklı mobilya ve dekorasyon modelleridir. Bu arada koleksiyoncular ve eskiciler ellerindeki bütün malzemeleri nostalji rüzgarına bıraktı. Tasarımcılar bu alanlarda yaptıkları çalışmalarla nostalji rüzgarına hayatımızın her alanın da katkıda bulundular.

zümrüt benç

zümrüt benç

Varaklı klasik mobilyanın evlere  kattığı değer

Evimizin en nadide odasıdır. Misafirlerimizi ağırladığımız, onlara hoş ikramlarda bulunduğumuz en geniş mekanlardır. Misafirler için gözümüzden sakındığımız koltuklarımızın, yemek masamızın, vitrinimizin ve biblolarımızın evimize gelecek olan misafiri beklediği yerdir. Salonlarımıza, misafir odası da denilir. Özenerek yapılan danteller, sehpa takımlarının üstünde adeta dans edercesine misafirlerimizin ilgilerini çeker. Salonumuzun duvarlarını eşsiz görsel tablolarla süsleriz. Çoğu zaman da el emeğinle yapılan minyatür oyuncaklar salonumuzun baş köşesinde yerlerini alırlar. Salonlara en güzel çiçeklerimizi koyarız.

İhtişam Klasik Koltuk Takımı

İhtişam Klasik Koltuk Takımı

Misafir odasında en göze çarpan eşyaların arasında da salon takımları gelmektedir. Salon takımları, ev sahiplerinin zevkleri doğrultusunda belirlenir. Günümüzde mobilya firmalarının geniş imkanlar ve seçenekler sunduğu aşikardır. Bazı zamanlarda mobilya takımlarına göre salon takımları seçimleri yapılır. Salon koltuk takımlarının modelleri köşe koltuk takımları ve koltuk takımları şeklinde ayrılır. Ayrıca varaklı klasik modeller ve farklı tasarımlarla günümüz oda takımlarına uygun şekilde tasarlanan modellerden oluşmaktadır.

Benzer Konular

Klasik mobilyanın geleceği

Klasik mobilyanın geleceği

Klasik türde mobilyalardan hoşlananlara özel tasarımlarla mobilya ustalarından ve tasarımcılarından mükemmel ve eşsiz değerlerde tasarımlar...

2016 varaklı mobilya trendleri neler…

2016 varaklı mobilya trendleri neler…

Mobilya dünyası gün geçtikçe daha hızlı ve güvenli adımlarla gelişmektedir. Bu sektörde firmalar söz sahibi...

Eskitme Masa Modelleri

Eskitme Masa Modelleri

Evlerini dekore eden ev sahipleri genelde bir şekilde bir uyum yakalamak isterler. Bu bakımdan bir...

Klasik TV Ünitesi

Klasik TV Ünitesi

Televizyon izlemeyi seven birisiyseniz ve televizyon izlerken bundan daha fazla keyif almak istiyorsanız bu durumda...

Varaklı Mobilya Modelleri

Varaklı Mobilya Modelleri

İnsanlar eski tarihlerden bu yana lüks yaşama ve gösterişe büyük önem vermişlerdir. Eski binaların gerek...

Yorum Yazın

Copyright © 2013-2014 VarakliMobilya.Com
Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır.
İletişim - Sitemap

Yukarı Varaklı Mobilya ve Dekorasyon fikirleri - Varaklı Mobilya - Varaklı Mobilya
You might also likeclose