Avangard Koltuk Takımları

Avangarde koltuk takımı modelleri, birbirinden çeşitli modellerle zariflik ve şıklığın temsilcisi olur. Türkiye içerisinde her geçen gün daha çok popüler olmaya başlayan ve yenilikçi tarzı ile dikkat çeken avangarde koltuk takımları evlerde farklı bir görünüm oluşturmayı sağlar.

Birbirinden farklı avangarde koltuk takımı modelleri ile kendinize uygun tasarımların birleşmesi sonucunda evde yaşam alanlarında harikalar yaratabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça tercih edilen oturma grupları arasında yenilenen tasarımları ile 2022 Avangard Koltuk Takımları bu yılda oldukça iddialı olmaya benziyor.

Avangard Mobilya Nedir?

Fransızca kökenli kelime olan Avangard, sanat ve edebiyata öncü olarak deneysel fikirleri ifade eder. Şimdiki kelime anlamı ise klasik mobilya modellerinde yenilikçi bir akım demektir. Yani klasik modellerin yenilikçi tarzlarla oluşturulan tasarımları olarak da ifade edilebilir.

Avangard mobilya, klasik koltuk takımlarına göre daha sadedir. Klasik salon takımı genelde lüks ve görkemli, yoğun ahşap oyma motifli, altın varaklı şık ve göz alıcı mobilya modellerinden oluşur.

Avangard Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evlerin ruhunu belirleyen en önemli hususların 3’ü dekor, mobilyalardır. Seçilen mobilyalar bir yandan evlerin enerjisini oluştururken diğer yandan da aile bireylerinin ruh halini etkiler. Bu nedenle yaşam alanları için oldukça önemli olan koltuk takımı modelleri seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar:

  1. Mobilyanın yapıldığı ağaç cinsi,
  2. Hangi kumaşların tercih edildiği,cila seçimi ve uyumu
  3. Sünger yapısı,
  4. Asansör yapı,
  5. Renklerin ev dekoru ile uyumu
  6. Mobilyanın kullanılacağı alana uygunluk.
  7. Tamamlayıcı Mobilya Aksesuarları ile uyumu

Avangard Mobilyaları Klasik Mobilyalardan Ayıran Farklılıklar

Klasik ya da modern mobilyalar kıyaslandığında ve arasından seçim yapılması gerektiğinde kişisel zevk son derece önemlidir. Evinizin yazlık ya da kışlık olması da mobilyanızın tarzını ne şekilde belirleyecek önemli etkenler arasındadır. Ancak yine de bazı belirgin farklar söz konusudur. Ayrıca bu farklara göre koltuk takımı fiyatları da tahmini olarak meydana çıkartılabilir.

1.Sade Tasarımlara Sahiptir:

Klasik mobilya modellerinde genelde çok eski zamanlardan kalma mobilya tasarımları işlenir. Bu mobilyalar hemen hemen yerel motiflerin işlendiği ve eskiye dair anlamların ve imgelerin olduğu mobilya olmaları sayesinde dikkat çeker.

Modern mobilyalar ise hem renkleri hem de modelleri ile kişilerin ruhuna her zaman farklı imaj yansıtır. Söz konusu mobilyalarda genelde sıra dışı şekillerde sade bir tasarım söz konusu olur.

Örneğin, müzik aletinin koltuğa dönüşümünü düşünmek oldukça ilginç gelecektir. Bunun yanı sıra piyano şekilde olanı düşünmek de modern tasarımı sevenler için daha dikkat çekici gelecektir.

2.Oyma Motifleri Daha Azdır

Klasik mobilyalara bakıldığında her zaman gösteriş ön plandadır. Hatta çeşitlerinde bile bu durum söz konusudur.

Örnek olarak, oymalı koltuk takımı ve saray tipi koltuk takımı da her zaman daha abartılı işlemeler üzerine tasarlanır.

Ancak avangard koltuk takımı her zaman daha sade ve şık görünümler üzerine tasarlanır.

3.Dokuma ve Motifli Kumaşlara Daha Sık Rastlanır

Klasik koltuk takımları her zaman daha çok dokuma ve motifli işlemeleri bulundurur. El işçiliğinin oldukça fazla olmasından dolayı da herkes tarafından kıymetli görülür. Bu kısımda günümüzde artık daha modern klasik koltuk takımları oluşturulmaya başlanılmış ancak şıklık ve sadelik konusunda yine de avangard modelleri bastıramamıştır.

Klasik mobilyalar genel olarak ham maddesinde ahşaptan yapılan mobilyalardır. Son derece ağır olduğundan mobilyaların taşınması da son derece zordur.Kumaş Kombinleri ile Avangart Koltuk Koltuk takımınıza farklı görsel sağlayabilirsiniz.

4.Klasik Mobilyalara Göre Minimaldir

Daha çok minimal yapıya sahip olan avangard koltuk modelleri her geçen gün gelişen tasarımları sayesinde yeni evlenenlerin veya evini yenileyen çiftlerin tercihi olmaktadır. Evin gösterişli olmasını sağlarken bir yandan da minimal yapısı sayesinde kibar ve dikkat çekici oturma gurupları olarak bilinir.

Not: Modern mobilyalar ise son derece hafiftir. Bu mobilyaların en temel özelliğinde pratiklik söz konusudur. Kolay şekilde taşınmanın yanı sıra genellikle spor bir görünümde tasarlanmaları sayesinde oldukça tercih edilir