Varaklı Salon Takımları

Mobilyalar ev dekorasyonlarında öncelikli olan aksesuarlardandır. Kendine özgü modelleriyle evlerde şık görüntüler oluşturur. Mobilyalar arasında en gösterişli olan varaklı salon takımları parçaları ev içerisinde özelliklerine göre belli alanlara uygun konumlandırabilir ve dekoratif olarak harika bir görüntü oluşturulabilir.

Bu parçalar kullanım özellikleri ve lüks görünümü ile farklı bir görünüm elde etmek isteyenler için kullanılabilir. Elbette ne tür eşyalarla kombin edilmesi gerektiği ve eşyaların renklerinin ve varaklarının nasıl işlendiği de bu konuda önemli etkenler arasındadır.

Bu modeller arasında varaklı mobilyalar dikkat çekmektedir. Her dönem için dikkatleri üzerinden düşürmemeyi ustaca işlenen il işçiliği ile sağlamaktadır. Desen özelliklerinin ağır bastığı lüks salon takımları arasında varaklı ürünler, kelimenin de anlamını karşılayan şekilde bir işlem görürler.

Varak kelimesinin anlamı yaprak demektir. Bu desene göre mobilyanın boya işlemleri ince ve kolay şekil alabilen bir kaplama kâğıdı ile kaplanmaktadır. Yapılan işlem aslında boya sonrasında işleme olarak görülebilir. Altın varaklı işleme ise bu noktada mobilya üzerinde parlak ve şık görünüm elde etmek isteyenler için vazgeçilmez olacaktır.

Konfor ve Gösteriş Bir Arada mı Olsun İstiyorsunuz?

Koltuk takımlarında üretimde uzun süreler boyunca her zaman değişim görülür. Bu değişim hem ürünün özelliğinde üretim biçimini etkilerken hem de model, görünüm, süsleme ve şıklığı da ön planda tutar.

Söz konusu klasik salon takımı modellerinde her zaman beğenilen bazı özellikler bulunur. Varaklı mobilya takımları için bu durum değerlendirildiğinde kıvrımlar, süslemeler ve renk gibi detaylar gelecekte uzun yıllar daha adından söz ettirecektir. Renk açısından düşünüldüğünde de varaklı klasik mobilyaların özellikleri, koltuğun görünümünde genel havaya bakılarak değerlendirilebilir.

Örneğin, kendi ana hat yapısının renginin kahverengi olduğu koltuk takımlarında altın kaplamalı varak işlemeleri daha lüks ve şık bir görüntü oluşturacaktır.

Şaheste WOW Klasik Koltuk Takımı

Dikkat çekici ve beğeni toplayan tasarımların yaşam mekanlarına kattığı ışıltıyı yansıtan Sultani Klasik Koltuk Takımı, el emeği ve ustalığıyla imal edilen klasik koltuk takımı dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır. Temelinde ahşap kullanım ve oyma işçilik ile lüks görünüm elde etmesini sağlayan gerçek altın kaplamalı varaklar sayesinde mobilyalar arasında gözdedir.